Düşmanlar

Şu ana kadar anlatılanları okuduysanız Quake II'nin yeni dünyası hakkında biraz fikir sahibi olmuşsunuzdur. Sıra geldi Quake II'de bizleri ne gibi yaratıkların beklediğine. Bu Strogg'lar çok ilginç tipler. Sırayla anlatalım.
Soldiers: Her oyunda olduğu gibi Quake II'de bazı keklik'ler olacak. İşte bunlar çok kolay ölen ve oyuna biraz zevk katan figüranlar. Aslında kalabalık geldiklerinde biraz tehlikeli olabiliyorlar. Ayrıca alarmları çalıştırıp daha güçlü düşmanların karşınıza çıkmasını sebep olabilirler. Üç çeşit asker bulunuyor ve bunların silahları birbirlerinden farklı. Askerler daha çok oyunun ilk bölümlerinde tehlikeli olabiliyorlar çünkü siz henüz gerçek silahlarınıza kavuşmuş değilsiniz.
Infantry: Gerçek düşmanlanlarınızın ilk sırasında bulunuyor. Elinde çok seri olarak ateş edebilen bir chain gun bulunuyor. Seri atışlarla sizi birkaç saniye içinde yere serebilir. Ayrıca yanına fzal yaklaşmasanız iyi olur çünkü elien monte edilmiş olan o kaca silahla bir tokat akşedebilir.
Gunner: Gunner, sibernetik özelliklere sahip olan düşmanların ilki. Kolları yerine bir adet otomatik silah ve el bombası fırlatıcısı bulunuyor. Otomatik silahını size doğrultuysa, kaçma zamanı gedi demektir. Eğer kısa zamanda işini bitiremezseniz, işiniz daha zor. Gunner diğer kolunda bulunan el bombası fırlatıcısı ile ortalığı kavurabiliyor.
Berzerker: Gunner benzeri olarak her iki kolu yerinde de silah bulunuyor. Ancak bir iyi, bir de kötü haber var. İyisi bu iki silahta uzaktan hiçbir işe yaramıyor. Yani Berzerker ancak yüzyüze dövüşebiliyor. Kötü haber ise Berzerker çok hızlı. O kadar hızlıki bomboş bir odaya girdiğinizde kafanıza inen devasa kol sizi yere serecektir. Kaçmanın hiçbir anlamı yok çünkü Berzerker sizden çok daha hızlı. Çabucak öldürmeye bakın.
Parasite: Küçük ve garip bir yaratık. id Software tasarımcıları nerden esinlendiler bilinmez ama Parasite bir köpeğe benziyor. Görüş veya duyum alanınan giren her canlıyı öldürmek gibi garip bir saplantısı var. Fazla yaklaştığında güç kaynağınızı kesip sizi bir anda öldürebilir.
Medic: Medic, isminin çağrıştırdığı şeyi yapıyor. Sizin binbir güçlükle öldürmeye çalıştığınız yaratıkları iyileştiriyor. Her iki kolundada bulunan silahlar ile bir yandan sizi öldürmeye çalışırken diğer yandan da öldürdüğünüz yaratıkları iyileştiriyor. Burada önemli olan nokta cesetlere de bol bol ateş edip onları Medic'in bile iyileştiremeyeceği kadar parçalamak.

Devamı..

Ekran görüntüleri | Silahlar | Quake II