Silahlar

Konuyu anlatırken bahsettiğimiz gibi gezegeen ilk düştüğünüzde elinizde basit bir silahtan başka hiçbir şey yok. Daha sonra elinize geçecek olan silahlardan bazıları ve açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz. Aynı silahlardan düşmanlarınızdada bulunduğunu belirtmekte yarar var. Dolayısıyla silahların güçleri konusunda ne kadar fikir sahibi olursanız, yaşam şansınızda o kadar artar.
Blaster: Oyuna ilk başladığınızda sahip olduğunuz silah. Çok fazla tahrip gücü yok ancak bütün oyun boyunca elinizde olacak ve cephanesi hemen hemen hiç bitmeyecek. İlk bölümlerde gerçekten de çok işe yarıyor

Shotgun: İlk bulacağınız yeni silah. Aldıktan sonra fişeklerinide bulmanız gerekiyor. Biraz daha fazla tahrip gücüne sahip.

Super Shotgun: Aynı shotgun gibi ancak biraz daha iyi. Soldier türü düşmanalrı toplu olarak yere serme konusunda oldukça işe yarıyor.

Machine Gun: İlk bölümlerde bulabileceğiniz gerçekten çok güçlü olan bir silah. Tahmin edebileceğiniz gibi machine gun geniş bir alana bolca mermi boşaltabiliyor. Machine gun'ı ateşledikçe gücünden silah elinizde şaha kalkıyor.

Chain Gun: Nihayet en baba silahlara geldik. Chain Gun hayal edebileceğinizden daha hızlı mermi fırlatabiliyor ve orta seviyedeki bir düşmanı birkaç saniyede yere devirebiliyor. Ancak uzun süre kesintisiz olarak ateş ederseniz kontrol zorlaşıyor ve silahın ateş hızı azalıyor. Bunun yerine kısa aralıklara seri olarak ateş etmeye çalışın.

Grenade Launcher:Eski versiyonda alışık olanlar bilirler ki Grenaade Launcher en sevdiğimiz silahlardan biri. Gücü inanılmaz ve aynı zamanda oldukça tehlikeli. Çünkü attığınız el bombaları size de zarar verebilir. Ayrıca yeni yapılan eklenti ile artık Grenade Launcher düştüğü yerde parçalara bölünen bir kapsül atıyor. Bu kapsülden çıkan her parça çok kuvvetli bir şekilde patlıyor. YAkın savaşta sakın kullanmayın.

 

Ekran görüntüleri | Düşmanlar | Quake II