World Cup 98

Dünya kupasının başlaması ile birlikte yeni futbol oyunları da piyasaya sunulmaya başladı. En son Fifa 98 ile adından söz ettiren Electronic Arts’da World Cup 98’i piyasaya sundu. PC, Sony PlayStation ve Nintendo 64 platformlarında çalışabilen oyun FIFA serisinden tamamen farklı bir anlayışla hazırlanmış. Böylece EA Sports 12 ay içerisinde 3 farklı bir futbol oyunu piyasaya sunmuş oluyor. Ancak World Cup 98 gerçekten de FIFA serisinden büyük farklılıklar taşıyor.

Fransa 98 Dünya Kupası’na uygun olarak hazırlanmış oyunda, takımlar, oyuncular, stadyumlar ve gruplar aynen muhafaza edilmiş. Oyunda yapılan diğer önemli bir gelişme ise futbolcuların değişik hava şartlarına göre davranış göstermeleri. Böylece yağışlı, karlı veya açık hava da oynana oyunlar arasında gerçekten büyük farklılıklar oluşuyor. Ayrıca yıldız futbolcuların maçlarda sergiledikleri kendilerine özgü hareketler de oyuna eklenmiş. Oyuna eğlenceli bir hava katmak için takımların gol attıktan sonra sergiledikleri sevinç hareketleri çeşitlendirilmiş. Oyunda anlatım havası ise gerçekten de profesyonelce yapılmış. Ünlü TV spikerlerinin kullanıldığı oyunda her hareket ve önemli atak gerçekçi bir şekilde anlatılıyor.

World Cup 98 tamamen Türkçeleştirilmiş olan kullanma kılavuzuna sahip. Böylece kurulum ve oynamak için İngilizce bilgisine gerek kalmıyor. Dünya kupasının başlaması ile birlikte oyun tüm Dünya ile birlikte Türkiye’de de piyasaya sunuluyor.

Bilgi İçin: Aral İthalat

Tel: (212) 659-2673

Faks: (212) 659-4464

Fiyat: 25 $ + KDV