WarCraft Efsanesi Devam Ediyor

WarCraft savaş-strateji oyunlar arasında en beğenilen oyunlardan biri olmuştu. İkinci bölümü ise yeni karakterleri ve kurgusu ile oyunseverlerin gönlünde taht kurmuştu.

Blizzard bu oyunun devamı olan WarCraft Adventures - Lord Of The Clans'de farklı bir tarzı sunuyor. Oyunun konusu ise şöyle. Son bölüm olan Beyond The Dark Portal, insanoğlunun Orc'lara karşı mutlak zaferi ile sona eriyordu (Tabii ki isteyenler Orc'larıda zafere götürebilir). Yeni adventure tarzı oyuna, savaşta esir düşmüş genç bir Orc ile başlıyorlar. Thrall Azeroth'tan kaçmalı ve Orc klanlarına ulaşmalıdır. Bundan sonra tüm iş size kalmış.

Aslında bizlerin alıştığı ve eşzamanlı strateji oyunu olan WarCraft'ta ters düşen bir hikaye. Yani bir yanda network üzerinden oynayabildiğimiz strateji oyunu, diğer yanda ise Orc'ları zafere götürmeye çalıştığımız bir adventure.

Ancak yeni oyun'da birçok özellik sunuyor. Öncelikle oyunda grafiklerin kalitesinin ne kadar iyi olduklarını görebiliyoruz. Oyunda 60 adet değişik mekan ve 7 adet Azeroth bölgesi bulunuyor. Hemen hemen ekranda bulunan bütün karakterlerle etkileşim halindesiniz. Ayrıca eski WarCraft oyunlarının bize hatırlatılması için eski karakterlerde oyuna eklenmiş. Tabii bu arada etkileyici animasoynlarıda unutmamak gerekiyor.