TWINSEN ODYSSEY

İsim her ne kadar yeni gelse de, resimlerden anlaşılacağı gibi bu Little Big Adventure' ın devamından başkası değil. Fransız firması Adeline' nın tasarımını yaptığı oyun ilkini aratmayacak güzellikte olmaya aday.

Twinsun gezegenini istila eden kötü Esmer yaratıkları (sadece isim benzerliği), tüm büyücüleri ve çocukları kaçırınca kahramanımız Twinsen bir kez daha kötülere karşı mücadeleye soyunuyor.

Masalsı öyküsü ve hayal gücünü zorlayan grafikleriyle oldukça sevimli bir oyun. Son derece çarpıcı bir animasyonla açılıyor ve kopan fırtınadan yaralanan Dino adlı sevimli dinazoru kurtarmakla işe başlıyorsunuz.

Twinsen' in kontrolleri bir önceki versiyonundan pek farklı değil: dört çeşit farklı huya bürünebilen Twinsen, insanlarla anlaşmak ve yürüyüş için normal, koşmak ve atlamak için sportmen, döğüşmek için hırçın ve çaktırmadan düşman saflarında dolaşmak için sinsi modlarını kullanıyor.

Grafikler muhteşem. Gerek animasyonlar gerekse arka plan adeta Fransız sanatından incelikler sunuyor. Yağmura dikkat ettim, rüzgarla birlikte yön değiştiriyor ve yere çarptığı noktalarda geri sıçrıyor; işte bu derece etkileyici animasyonlar var. Elbette bu bir Holywood yapımı film değil, bu nedenle böylesi detaylar dahi, PC ekranına geldiğinde "keşif" hüviyetine bürünüyor.

Ancak oyunun bu geliştirme aşamasında gördüğüm tek olumsuzluğu DOS platformunda tasarlanması. Umarım çıkış tarihine kadar bu garip hatalarını düzeltir ve dünyanın Memphis' leri beklediği ortamda bizi DOS' da oynamaya mahkum etmezler.