Yepyeni Bir Simülasyon: F-15

 

Electronic Arts, savaş simülasyonları konusunda uzman bir firma olan Jane’s ile ortaklaşa olarak geliştirdikleri F-15’i piyasaya sundu. 1898 yılında kurulan Jane’s firması, o yıllardan beri her türlü askeri araç için taktikler geliştiren ve bu konuda sayısız eser yayınlamış bir firma. Aynı firma günümüzün uçan kartalları için de birçok çalışmalar yapıyor. F-15’in yapımında da her her türlü teknik desteğin yanısıra, gerçek F-15 pilotları oyunun yapımına katkıda bulunmuşlar.

sm_pulling_up-squad.jpg (16426 bytes)F-15, 3 milyon milkarelik bir alan üzerinde gerçekci 3D görüntüler ile tasarlanmış. Oyunda iki değişik kamp buluyor ve güney batı Asya üzerinde değişik alanlarda uçuşlar yapıyorsunuz.

Oyunda oldukça gelişmiş bir kokpit sistemi bulunuyor. Hemen hemen her buton etkileşimli ve klavye örtüsüne gerek duymadan mouse ile tuşlayarak gerekli düğmeleri açıp kapatabiliyorsunuz. Sıradan görevlerle yetinmek istemiyorsanız kendi görevlerinizi oluşturabilir ve uçuşlarınızı ona göre ayarlayabilirsiniz. Oldukça gerçekci bir şekilde dizayn edilen oyunda, bütün uçuş özelliklerini kolayca öğrenebileceğiniz eğitim modülü de bulunuyor. sm_pull_up.jpg (13863 bytes)