dene.GIF (16080 bytes)
12 Sayıda 

291.000  CD 
170.300.000   MB Süzülmüş Bilgi


 
Teknolojiyi izlemeyin, YAŞAYIN!

 
baslik2.GIF (1451 bytes)

Tam bir sene oldu. Evet dile kolay tam bir sene... On iki sayıdır sizlerle beraberiz ve sizlere en iyisini sunma çabasındayız. Bu konuda ne kadar başarılı olduk, nerelere geldik bunu zaten bizlere gösterdiniz. Bu konuyu çok fazla kurcalamaya da niyetim yok çünkü ülkemizde alternatifi az olan hatta alternatifi olmayan bir ürünün arkasındaki kişiler olarak biz sizden gelen tepkilerden nerede olduğumuzu gayet iyi biliyor ve bundan ötürü hep daha iyisini yapma amacımızı tazeliyoruz. Bundan dolayı bizlerden desteğini eksik etmeyen tüm BYTE okurlarına teşekkür ediyorum.

Biz BYTE CD Magazine ekibi olara sizlere hep en iyisini vermeyi, ülke standartlarını zorlamayı ve referans olarak görülebilecek bir ürünü meydana getirmeyi hedeflemiştik. Bir senedir de bu amaç doğrultusunda, elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonrada bu istikrar ile devam etmek yegane amacımız. Hep derler ya..  "Sürç'ü lisan ettikse af ola". Desteğiniz için teşekkürler. Önümüzdeki sayıda tekrar görüşmek üzere, hoşça kalın.
 

Bekir Baysal
BYTE CD Magazine
Proje Koordinatörü


 
france98.GIF (10006 bytes)

baslik1.GIF (1500 bytes)

Fransa 98 Arşivi
Yenilenmiş Shareware Köşesi 
Yenilenmiş Anamenü 
Dergi İçeriği Artık CD'de
Yeni uygulamalı dersler:
Windows 98 Donanım, son bir senedir devam eden Word, Exccel ve Photoshop dersleri ile her ay altı adet uygulamalı ders. Hem de işin uzmanlarından. 


 
BYTE CD Anket 12 
Anketimiz anamenüden kolayca ulaşabileceğiniz şekilde ayarlandı. Internet erişimi olanlar hemen CD'yi takıp bizlere fikirlerini ulaştırabilirler. Eğer Internet bağlantınız yok ise yazıcı çıktısını bizlere faks yada posta yolu ile ulaştırabilirsiniz.

 
 
 


Bu ay ki CD'mizden kısa kısa...
 
Shareware 

Bu köşede artık amaçlanan dağıtabildiğin kadar program dağıtmak zihniyetinden uzaklaşarak "dağıtabildiğin kadar kaliteli, anlatımı olan, o dönemde kullanıcıların ihtiyacı olduğunu bildiğimiz, kurulmadan program hakkında en fazla bilgi alınabilen" programlar dağıtmak olacaktır. Yeni köşemiz daha sevimli. 
 

 

Ortalama olarak 15-20 arasında program olacak. Bu programlar hakkında geniş bilgi verilecek. Ne için kullanıldığını, sistem gereksinimlerini, programın nasıl kurulup kaldırılabildiğini ve programın bir ekran görüntüsünü programı kurmadan görebileceksiniz. Artık ne olduğunu bilmediğiniz programlar kurmayacaksınız. En azından BYTE CD Magazine'i kullanırken ...
 

  
 
 
Fransa98 

Kanımca bu ayın en çok ses getirecek köşesi ise Dünya Kupası yani Fransa 98 adlı köşemiz. Dünyada bilinen en önemli organizasyonlardan birisi olan Dünya Kupası bu CD'mizde özel bir köşe ile konuk oluyor. Evet yanlış duymadınız. Fransa 98 'in bir arşivi artık elinizin altında. Bu köşede neler mi var? Her şeyden önce gala maçı görüntüleri var. Bunlar AVI formatında izleyebileceğiniz sesiyle görüntüsüyle en az iki açıdan çekilmiş ve tekrarlanan goller. Bunların dışında ilk 16 takım, çeyrek final, yarıfinal ve final maçlarına ait görüntüler var. Bunlar 
 

 

gerçekten kaliteli fotoğraflardan oluşan slide show'lar halinde sizlere sunuluyor. Buraya kadar ki bölümleri izleyerek Fransa 98 hakkında iyi bir birikiminiz olacak. Bu bölümdeki diğer bir seçenek ise Screen Saver ve Wallpaper'lar. Fransa 98 hakkında üretilmiş harika wallpaper'lara ve ekran koruyuculara bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Son olarak da EA Sports tarafından önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek olan 'World Cup' 98 adlı oyunun demo'sunu bu bölümden kurabilirsiniz. Eğer dünyakupasını takip emiş bir sporsever ya da futbolun A'sından Z'sine kadar her şeyi bilen bir futbol fanatiği iseniz bu bölümü kaçırmayın derim.
 

  
 
 
OYUN 

Oyun köşesinde yine altı adet seçme oyun bulunmakta. Tekrardan söyleyelim eğer makinenizde DirectX kurulu değilse oyun ekranından kurabilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz oyunlar ise şunlar: 
 

 • S.C.A.R.A.B
 • Panzer Commander
 • Dark Omen
 • Road Rash
 • Witch Haven
 • Tomb Raider II
SİNEMA 

Sinema köşesinin bu ay ki filmleri ise:
 

   
 • The X Files
 • A Perfect Murder
 • The Sweet HereAfter
 • Small Soldiers
 • Vampires

 

 

Yakın gelecekte vizyona girecek bu filmleri umarım beğenirsiniz. Bu filmlerin kısa bir açıklamasını, sahneler ile ilgili pek çok fotoğrafı ve filmlerin fragmanlarını CD'mizde görebilirsiniz.

Müzik köşemizin konukları ise: Puffy Daddy, Aerosmith, Ultra Nate, Thalia, Gloria Estefan. Numbar ONE FM ile ortaklaşa hazırladığımız bu köşeyi beğeneceğinize eminiz.

Diğer köşelerimiz ise:

Döviz: 1997'den bu yana günlük dolar ve mark değerleri EXCEL dosyası ve gafikler ile sizlere sunulmakta.

Internet: Bu ay ki köşemizin konusu "DONANIM SİTELERİ". Donanım konusunda merakınızı gidermek için Internetin altından girip üstünden çıkmadan önce CD'mizdeki sitelere bir göz atın. Üstelik bu sitelere Internete bağlanmadan gidebilirsiniz.